
Anglo - Italiensk Leisure
Tekst: David Brink
Foto: Evelina Svantesson
I denne fredags outfit har vi valgt en kombination af lækre produkter fra nogle af de ypperste engelske og italienske varemærker, hvor fokus særligt ligger på underspillet luksus og høj komfort. Men hvad er luksus? Det rigtige logo, design eller komfort og den rette følelse? En kombination af disse? Det er helt afgjort individuelt hvad folk betragter som værende eksklusivt, og hvilken type af tøj folk bruger deres penge på.
I dag er vi her på redaktionen i humør til simple produkter, hvor materiale og konstruktion er omdrejningspunktet. Gode, klassiske metervarer, udført i nutidige og funktionelle modeller. En lækker, ulden hoodie fra Aspesi at gemme sig i. Kombineret med et par flannelsbukser fra Incotex, fremstillet som en funktionel og smart ”jogger” model, konstrueret med en elastisk kant i livet, for ekstra komfort og et sporty touch. Dine Hogans tager dig let og elegant gennem byen, til det næste møde eller en god frokost. Ubesværet og ugeneret af vejret, iført mac-coaten fra Dunhill, som trygt og sikkert leder dig ud i det evigt urolige efterårsvejr.


Se vores inspirationsafdeling her »
Tekst: David Brink
Foto: Evelina Svantesson
Vil du fortsætte hvor du var?
Kunderådgivning
Chat

Generelle spørgsmål
I uge 27 har vi begrænsede åbningstider på telefon. Venligst send en e-mail til [email protected]
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Personlig stilrådgivning
Vi tilbyder i øjeblikket personlig stilrådgivning både via digitale og fysiske kundemøder i forbindelse med vores hovedkontor i Borås, Sverige.
Hvis du er interesseret og vil booke en tid med vores personal shopper, send en e-mail til [email protected], hvor du også angiver, om du ønsker et digitalt eller fysisk møde. Vi vender tilbage med flere detaljer og forslag til tider.
Vores stilrådgivere ser frem til at hjælpe dig med at opdatere din garderobe og investere i kvalitetsklæder, der holder over tid!